Van onze AS-redactie
VVO – Eldenia is zondag de kraker in 4F. Kan Eldenia de koploper uit Velp de eerste nederlaag toebrengen of haakt de Eldense ploeg voorlopig af in de strijd om de titel. De AS-redactie sprak met Eldenia-spits Bryan van Schooten.
Bryan van Schooten was afgelopen zondag een van de opvallendste spelers in het regionale amateurvoetbal. De 19-jarige spits van Eldenia scoorde 6 keer in de met 7-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen SC Oranje.
Met zijn 12 doelpunten in totaal loopt Van Schooten precies 1 op 1. Toch plaatst de spits zelf een kanttekening. “In 3 andere wedstrijden heb ik 2 keer gescoord. Dat was ook tegen Oranje, in de uitwedstrijd, en tegen AZ 2000 en SDOO. Allemaal ploegen die onderin staat. Het wordt dus tijd dat ik in de toppers ook een goaltje mee pik.”
Van Schooten, bezig aan zijn tweede seizoen als basisspeler, noemt zichzelf geen echte ‘killer’. “Ik pak mijn kansen, kan wel aardig koppen en zie de ruimtes. Maar een echte killer? Nee, dat ben ik niet.”
Doelpunten worden zondag wel verwacht van Eldenia, want de achterstand op VVO bedraagt 5 punten. “We hebben maar 1 doel en dat is kampioen worden”, zegt Van Schooten. “Als we zondag verliezen, is dat denk ik niet meer haalbaar. Dan wordt het heel erg moeilijk, want ik verwacht niet dat VVO nog heel veel punten zal laten liggen.”
Van Schooten, die international business communication aan het ROC in Arnhem studeert, denkt dat 4 ploegen strijden om de titel. “VVO, Eldenia, ONA’53 en VDZ gaan het uitvechten. ONA’53 heeft op mij de meeste indruk gemaakt. Van die ploeg hebben we thuis ook met 2-1 verloren na een 1-0 voorsprong.”
Eldenia krijgt alle toppers nog uit. Dat hoeft volgens Van Schooten geen nadeel te zijn. “Vaak krijg je dan wat meer ruimte en wij hebben ook veel snelheid in de ploeg. In de bekerwedstrijden tegen de derdeklassers Concordia Wehl en Arnhemse Boys hebben we laten zien minstens gelijkwaardig te zijn. We zijn ook rijp voor die derdeklasse.”
Toch liep het jonge elftal van Eldenia al tegen 12 verliespunten op. Van Schooten: “We hebben veel kansen gemist. Dat ligt misschien aan de concentratie, vaak denken we er te gemakkelijk over. Maar in de tweede helft van het seizoen zal ons dat niet meer gebeuren.”
Aan een voorspelling durft Van Schooten zich wel te wagen. “Het wordt 0-3 en ik ga er vanuit dat ik er nu ook in een topwedstrijd een balletje inschiet.”
.jpg)
Bryan van Schooten van Eldenia scoort de laatste van zijn 6 treffers in het met 7-0 gewonnen duel met SC Oranje. (Foto: Hans Folker)