Leon Keijman, oud-trainer van SC Veluwezoom, heeft zijn rondreis door Europa beëindigd. Hij was negen maanden op pad, bezocht 15 landen en reed 25.000 kilometer. Geregeld hield hij zijn oude club Veluwezoom op de hoogte van zijn belevenissen en observaties. Bijgaand Keijmans laatste bijdrage.
---------------------------------------------------
Nederland, Velp, februari 2011
Beste allemaal,
mijn Tour door Europa is ten einde gekomen en ik ben sinds eind vorige week weer terug op Nederlands grondgebied. De laatste 2 maanden ben ik dus de ´Hausmeister´ geweest van een, door Belgen gerund, pension in Sankt Gallenkirch in Oostenrijk. Geef het beestje maar een naampje, want meer dan drie keer daags de afwas doen van gemiddeld 40 à 50 man en natuurlijk van de koks, die voor elke verschillende bereiding 27 potten, pannen, lepels, kommen en plastic bakjes vuilmaakte, en verder de vuilnis afvoeren, sorteren en zorgen dat de 6 (!) verschillende containers op tijd aan de weg stonden, was het eenvoudigweg niet. Maar ondanks het ietwat tegenvallende werk, heb ik toch ook daar een leuke tijd gehad en weer veel leuke mensen leren kennen.
Het was eigenlijk de bedoeling dat ik per 1 maart zou stoppen, maar de eigenaren hadden een vervangende ‘Hausmeister’ gevonden voor de rest van het seizoen en die wilde het liefst zo snel mogelijk beginnen en dus heb ik, na overleg, besloten om het groene, lenteachtige Oostenrijk achter mij te laten. Toen ik half december aankwam, lag er ook in het dal overal pakken sneeuw, maar de laatste 1,5 maand is er zo goed als niks meer gevallen en bij temperaturen van 12-16 graden met een heerlijk zonnetje, was ik blij dat ik nog wat zonnebrand over had.
Een rechte weg omhoog en tegen het einde iets afbuigen naar links, dat stond er op het programma na het bestuderen van de kaart. Het dorpje waar ik zat ligt tegen de Duitse grens aan, dus de route liep via Ulm, Stuttgart, Wurzburg, Frankfurt en vandaar de Ruhr in richting Nederlandse grens. Heerlijk weer even een dagje rijden, dat was het gevoel ’s morgens bij het weggaan en na alles bij elkaar de afgelopen 9 maanden zo’n 25.000 kilometer te hebben gereden, is die laatste etappe van ruim 800 kilometer een makkie. Dat bleek ook echt zo te zijn en tegen het eind van de middag zag ik in de buurt van Oberhausen de eerste keer Arnheim op de borden staan, wat toch een apart gevoel gaf, en een uurtje later de afslag Velp en was ik dus thuis.
Heerlijk om weer thuis te zijn? Ja natuurlijk, het zien van familieleden, die niet allemaal wisten dat ik eerder naar huis zou komen en dus lichtelijk verrast waren, en de komende dagen vrienden en bekenden, is natuurlijk heerlijk en daar verheug ik mij ook zeker op. En dan nu maar eens goed na gaan denken over wat nu te doen. Iemand een idee?
Het was in ieder geval een fantastische reis en een geweldige ervaring de afgelopen 9 maanden, die ik voor geen goud had willen missen. Het zien van zoveel landen, ik geloof zo’n 15 in totaal, en het beleven van verschillende culturen, is iets wat voor altijd bij mij zou blijven en waar je, naar mijn mening, nooit slechter van wordt.
Tot ziens in de supermarkt, op straat, op de velden, in de kroeg, of waar dan ook.
Leon Keijman