van onze AS-redactie
AAC 1899 gaf zaterdagavond 10 minuten ‘vol gas’ en dat was voldoende om Nieuwegein 2 op de knieën te krijgen. De Arnhemse ploeg nam in de openingsfase een 7-0 voorsprong en daarmee was alle spanning uit de wedstrijd. Eindstand: 23-14.
Na de overtuigende zege van AAC 1899 op de nummer 3 is de strijd om de titel in de regioklasse B een tweekamp tussen Loreal 2 en de ploeg van trainer Johann Peters geworden. “En daar heb ik alle vertrouwen in dat wij die in ons voordeel beslissen”, vertelde rechter hoekspeelster Manon Janssen (foto) van AAC 1899. “Voor de wedstrijd tegen Nieuwegein had ik ook al dat goede gevoel. We hebben de laatste wedstrijd en prima gespeeld en die lijn trekken we nu door.”
Dat het in de eigen sporthal Rijkerswoerd zo gemakkelijk zou gaan, had Manon Janssen, 19 jaar pas en eerstejaars senior, niet verwacht. “Ik rekende op een pittige pot. Daarom gingen wij er meteen vol voor en daarop had Nieuwegein geen antwoord.”
De defensie van AAC 1899 stond als een huis en de thuisploeg was voor rust vooral via de snelle Marina Kogelman dodelijk in de break. “Dat was ook ons plan”, zei Janssen, die in de eerste helft tot 4 treffers kwam.
Na een 16-6 ruststand was het flitsende in de tweede helft uit het spel van AAC 1899 verdwenen. “Nieuwegein was ook wat feller en wij maakten wat foutjes. De afronding was toen ook wat minder”, meende Janssen.
Spannend werd het echter niet meer. De gasten kwamen tot tweemaal toe terug tot 8 treffers (18-10, 19-11), maar onder aanvoering van Eva de Munnik (7 treffers) liep AAC 1899 weer uit naar 23-11. In de slotfase stond de thuisploeg door 2 tijdstraffen nog maar met 5 speelsters in het veld, waardoor Nieuwegein de stand een wat draaglijker aanzien kon geven: 23-14.
Trainer Johann Peters was ondanks een wat mindere tweede helft dik tevreden. “We hebben in de eerste helft laten zien dat we een gigantische groei hebben doorgemaakt."
AAC 1899 heeft na de zege de kop overgenomen van Loreal 2. De voorsprong bedraagt 1 punt, maar Loreal 2 komt zondag nog in actie tegen US.
Doelpunten AAC 1899: Eva de Munnik 7, Kirsten Rolfes 4, Manon Janssen 4, Carmen van Dulkenraad 2, Marina Kogelman 2, Dieuwertje Gerritsen 2, Marlies Bouwman 2.
Dieuwertje Gerritsen (8) en Kirsten Rolfes (rechts, blauw tenue) blokken een schotpoging van Femke Portman (13) van Nieuwegein. Geheel links kijkt Manon Janssen toe.
*Foto homepage: AAC-speelster Eva de Munnik, goed voor 7 treffers, probeert een doelpoging van Lisa Bakker (6) te voorkomen. In het doel Hilde Koehorst, rechts Roan Rolfes (13).
Ik ben er altijd voor om als Arnhemse handballiefhebber het positieve te bekrachtigen...