De handbalsters van HV Huissen zijn uitgeschakeld in het toernooi om de Klaverbladtrofee. De Betuwse ploeg verloor dinsdag met 14-38 van E&A 1 en eindigde daardoor als vijfde in de poule. Niet genoeg voor deelname aan de finaledag op zaterdag 31 mei.
Bij de vrouwen eindigde E&A 1, het voormalige AAC 1899, als eerste in de poule. Zij spelen op 31 mei in de kruisfinale tegen HV Groessen. In de tweede kruisfinale treffen E&A 2, het voormalige ESCA, en het Zevenaarse OBW elkaar.
In het toernooi bij de mannen was E&A 1, het voormalige ESCA, veel te sterk voor HV Duiven: 32-23. Donderdag is in sporthal Valkenhuizen de laatste wedstrijd in deze groep. Het Dierense Erica speelt dan om 21.00 uur tegen E&A 2, het voormalige AAC 1899.
VROUWEN
Groessen – OBW 14-24 (shoot-outs 5-7, rust 8-15)
De Zevenaarse vrouwen lieten er van meet af aan geen gras over groeien en zetten HV Groessen met een aantal snelle breaks al in de 4e minuut op een 6-10 achterstand.
Groessen verdedigde zich niettemin kranig en zocht ook energiek de aanval, maar de ploeg kon de streekgenoot geen moment serieus bedreigen. Bij een stand van 7-10 in de 8e minuut gooide OBW het tempo omhoog en liep binnen 7 minuten uit naar een ruime voorsprong: 7-14.
In de tweede helft veranderde er niets aan het spelbeeld. Met snel en gevarieerd aanvalsspel en sterk verdedigend, voerde OBW de score op en kwam Groessen er niet meer aan te pas.
HV Huissen – E&A 1 14-38 (shoot-outs 3-5, rust 6-20)
Het hoger geklasseerde E&A 1 ontnam de jonge Betuwse ploeg al snel iedere illusie dat er wat te halen zou zijn. De Arnhemse ploeg begon al meteen in een zeer hoog tempo en hield de verdediging potdicht. De wedstrijd was al na een helft gespeeld, want bij rust stond er al een 20-6 stand in het voordeel van E&A op het scorebord. Ook in de tweede helft kon Huissen het niet bijbenen en werd met talrijke breaks door de tweede divisionist overlopen.
MANNEN
HV Duiven – E&A 1 23-32 (shoot-outs 7-6, rust 15-21)
E&A 1, het voormalige ESCA, was kennelijk niet van plan zich nogmaals, zoals in de competitie, door de Duivenaren te laten verassen. In het begin ging de strijd gelijk op, maar na een kwartier had E&A het eerste gaatje geslagen en leidde met 12-16. Die achterstand kon Duiven niet meer goedmaken. E&A liep uit naar een 15-21 voorsprong bij rust.
De tweede helft kende spectaculaire momenten door aanvallende fouten en verdedigende missers van beide ploegen, die ook in een heel hoog tempo speelden.
E&A deelde in de 17e minuut de beslissende dreun uit, toen het via Roy Gerritsen (tweemaal) en Robert van Oel uitliep van 21-25 naar 21-28. Duiven kwam er daarna niet meer aan te pas en moest een toch nog hoog uitgevallen score incasseren.
Uitslagen, standen en programma
Poule A (vrouwen)
Dinsdag 20 mei
Groessen – OBW 14-24
Huissen – E&A 1 14-38
Stand
1. E&A 1 4-7 (+36)
2. E&A 2 4-5 (+18)
3. OBW 4-4 (+0)
4. Groessen 4-2 (-15)
5. Huissen 4-2 (-39)
Poule B (mannen)
Dinsdag 20 mei
HV Duiven – E&A 1 23-32
Stand
1. E&A 1 3-6 (+22)
2. Erica 2-2 (-1)
3. E&A 2 2-2 (-5)
4. Duiven 3-0 (-16)
Programma
Donderdag 22 mei
21.00 uur: Erica – E&A 2